МІЖНАРОДНИЙ СОЮЗ ГЕОЛОГІЧНИХ НАУК

International Union of Geological Sciences (IUGS) - одна з найбільших у світі неурядових, неполітичних і неприбуткових наукових організацій, яка об'єднує національні (і регіональні) організації геологів 121 країни. МСГН просуває і заохочує вивчення геологічних проблем, особливо світового значення, а також підтримує і сприяє міжнародному і міждисциплінарному співробітництву в галузі наук про Землю. Секретаріат Союзу в даний час знаходиться в Китайській академії геологічних наук в Пекіні, Китай.
МСГН є партнером ЮНЕСКО щодо Міжнародної програми з геологічних наук ( International Geoscience Programme (IGCP). Вони також беруть участь у Глобальній мережі Геопарків (Global Network of National Geoparks (GGN). Геологічна спілка Лондона контролює підготовку і розподіл публікацій МСГН. Геологічна спілка Індії надає редакційну підтримку, випускає (публікує) і поширює щоквартальний журнал Союзу під назвою Episodes.
В МКГН працює шість міжнародних комісій, що охоплюють наступні напрямки:
МСГН є головним науковим спонсором Міжнародного геологічного конгресу (CGI), який проходить раз на чотири роки. 35-й конгрес відбувся у 2016 році у Кейптауні (ПАР), а 36-й відбудеться у 2020 році в Індії.
Див. також International Union of Geological Sciences website, International Year of Planet Earth website, International Geoscience Programme website